Трансплантація волосся

Ефективна та безболісна пересадка волосся з приживаністю 90-95%

Не втрачайте час — запишіться на консультацію з нашим експертом і розпочніть свій шлях до густого волосся вже сьогодні!

Опис методу

Гарне волосся підсвідомо асоціюється з молодістю, красою та здоров'ям. Тому втрата волосся завжди сприймається дуже болісно, це може призвести до депресії та втрати впевненості у собі.

Існує безліч засобів від облисіння, як для чоловіків, так і для жінок, покликаних замаскувати або зберегти волосся, що залишилося. Але тільки трансплантація волосся гарантовано допомагає повернути втрачене волосся без маскування чи зайвого хірургічного втручання.

Метод трансплантації волосся в Platonova Clinic — FUE (Follicular unit extraction) — один із найбільш сучасних та популярних у світі методів пересадки волосся.

Суть процедури полягає у точковому вилученні за допомогою спеціального хірургічного інструменту, фрагментів тканини з волосяними фолікулами – графтів, з донорської зони. Імплантація проходить у два етапи:

  1. За допомогою сапфірового леза робиться надріз для кожного графта.
  2. Попередньо вилучені і підготовлені графти пересаджують в зроблені отвори в реципієнтній зоні.

Завдяки сапфіровому лезу шкірні покриви зберігаються цілісними, без неестетичних рубців, шрамів. Незначні ранки, що утворилися під час трансплантації, нагадують мікропроколи, вони покриваються скоринками, що сходять через 10-14 днів після операції.

Процедура проводиться під місцевою анестезією у стерильних умовах. Результат помітний вже на 4-5 місяць, але максимальний через рік.

Після проведення трансплантації методом FUE 90-95% трансплантованого волосся приживається і активно росте.

Переваги метода FUE:

  • мінімальна травматичність процедури;
  • можливість пересадки без гоління реципієнтної зони;
  • волосяні фолікули не ушкоджуються механічно;
  • швидке загоєння шкірного покриву;
  • мінімальний період реабілітації.

Як проходить реабілітація?

Після трансплантації вкрай важливий реабілітаційний період — графти дуже крихкі, тому потрібно бути обережними, щоб їх не пошкодити. На первинній консультації лікар більш детально пояснює як проходить реабілітація та надає пам’ятку після проведення операції.

Перші дві доби після операції на голові перебуватиме післяопераційна пов'язка, яка прикриває донорську зону. Її знімає лікар перед першим миттям голови.

У перший тиждень після операції можливий помірний больовий синдром, свербіж, оніміння у післяопераційній ділянці. Після операції лікар надасть вам таблетовані анальгетики, проте часто пацієнти не вдаються до їх використання.

Перше миття голови проводить співробітник клініки через 48 годин після операції. Далі догляд за шкірою голови проводиться самостійно пацієнтом за рекомендацією лікаря. Спеціальні доглядові засоби для домашнього користування також надаються після проведення трансплантації.

На 3-4 добу після операції в області брів та очей можливий незначний набряк м'яких тканин. У післяопераційній області утворюватимуться кірочки, які повністю зійдуть через 10-14 днів після операції.

Також, у перші дні після операції характерні проблеми зі сном для багатьох пацієнтів і пов'язані вони з необхідністю спати в певному положенні, щоб не пошкодити пересаджені графти.

трансплантація волосся1
12 тижнів до бездоганного волосся

ТОП-5 фактів про трансплантацію волосся

Зазвичай шкіра голови набуває звичного зовнішнього вигляду на початку третього тижня після операції, можливо незначне залишкове почервоніння. Багато залежить від індивідуальних особливостей шкіри пацієнта.

Через 3-4 тижні після операції починається стресове випадання волосся — пересаджене волосся частково випадає. Це пов'язано зі зміною фази росту волосся і є абсолютною нормою, замість загубленого волосся виросте нове, міцніше.

Починаючи з третього місяця: волосся знову починає відростати.

Починаючи з шостого місяця: зростаючого волосся стає більше і в цей період відзначаються видимі зміни.

Через рік: у більшості пацієнтів відростаюче трансплантоване волосся має природний і здоровий зовнішній вигляд, що і визначає успіх операції.

Протягом всього етапу реабілітації лікар знаходиться на зв’язку з пацієнтом і відповідає на турбуючі питання.


Для яких зон
Волосиста частина голови
Борода
Брови
Які є особливості в залежності від зони?

1. Трансплантація в зону рубця

Головна відмінність від звичайної пересадки полягає в особливості тканин в реципієнтній зоні. Перш за все, рубцеві тканини відрізняються від здорової шкіри тим, що мають погіршене кровопостачання.

Тому важливо розуміти, що пересадка волосся в зону рубця не завжди забезпечує повне відновлення густини волосся. Гарний показник приживаності у цьому випадку складає близько 75%.

Що, також, є примітним?

Трансплантація супроводжується тим, що пересаджуються фолікули з ділянками жирової тканини навколо них і скупченнями стовбурових клітин, що через рік може покращити стан рубця і дати ще кращі результати при повторній трансплантації, якщо це буде необхідно.

2. Трансплантація в зону брів

Для трансплантації в зону брів донорською областю є потилиця. При пересадці в зону брів важливо розуміти, що структура волосся все одно буде відрізнятися, тому після операції і реабілітаційного періоду необхідно буде підстригати та укладати пересаджене волосся.

3. Трансплантація в зону бороди

За рахунок гарного кровопостачання тканин обличчя приживаємість графтів зазвичай максимальна. Особливості реабілітації аналогічні таким, як при пересадці в зону волосистої частини голови.

12_tizhniv_do_bezdogannogo_volossya.original

Трансплантація волосся в зону рубця


До і після
використано 1100 графтів, результат через 10 місяців після трансплантації
використано 2300 графтів, результат через 12 місяців після трансплантації
використано 2500 графтів, результат через 7 місяців (не кінцевий)
використано 2000 графтів, результат через 12 місяців
корекція вродженої лінії росту волосся в області скронь, 600 графтів, результат після 4 місяців після операції
корекція вродженої лінії росту волосся, 800 графтів, результат після 6 місяців після операції
Показання
  • андрогенетична алопеція;

  • рубцеві посттравматичні зміни волосистої частини голови, в т.ч. після оперативних втручань та при рубцевих алопеціях за умови стану повної ремісії;

  • тракційна алопеція;

  • висока природна лінія росту волосся в лобово-скроневих і завушних областях;

  • відсутній ріст бровей;

  • асиметрія або недостатній ріст бороди.

Протипоказання
  • гостре або хронічне дифузне телогенове випадіння волосся;

  • місцеві запальні процеси шкіри волосистої частини голови;

  • гострі вірусні інфекції;

  • загострення захворювань шкіри волосистої частини голови;

  • захворювання крові;

  • порушення згортання крові;

  • неконтрольована артеріальна гіпертензія;

  • онкологічне захворювання;

  • аутоімунні захворювання;

  • психічні захворювання, в тому числі дисморфофобія ( коли лікар не баче показів до проведення процедури, але пацієнт наполягає на цьому);

  • слабка донорська зона — недостатня густота та розміри донорської зони;

  • непереносимість препаратів, що використовуються під час операції (головним чином місцевих анестетиків);

  • андрогенетична алопеція у чоловіків віком до 25, оскільки неможливо передбачити масштаби подальшого поріднення волосся;

  • ВІЛ, гепатити В,С.

Етапи проведення

Консультація

Лікар проводить детальну консультацію, збирає анамнез та виключає наявність протипоказів до проведення операції, здійснює трихоскопію для оцінки стану волосся та шкіри голови та визначається з обсягом майбутньої операції. Також, призначаються необхідні аналізи і робиться фотофіксація для документування початкового стану волосся.

Повторна консультація

На підставі отриманих аналізів лікар може призначити додаткові методи обстеження, якщо це необхідно та надає конкретні рекомендації щодо підготовки перед операцією.

Процес трансплантації

Донорське місце анестезують та за допомогою спеціального пристрою проводять вилучення волосяних графтів. Фахівець здійснює підготовку фолікул для трансплантації. Раніше вилучені волосяні графти трансплантуються поштучно в реціпієнтну зону.

Реабілітація

Лікар знімає післяопераційну пов'язку через 48 годин після операції перед першим миттям голови. На 3-4 добу утворюються кірочки, які зходять до 10-14 дня. Стресове випадіння волосся починається через 3-4 тижні, але це є нормою. Нове волосся почне рости до кінця другого місяця, а максимальний результат буде видно через 12-14 місяців.

Кожен випадок є індивідуальним і потребує консультації лікаря.

Часті питання

Операція проводиться під місцевою анестезією. Етап введення анестетику найнеприємніша частина процедури.

Далі ви не відчуватимете будь-якого дискомфорту. Наші пацієнти під час операції встигають поспати, переглянути фільми, пограти в ігри, послухати музику, почитати книги, деякі навіть паралельно брали участь в онлайн-зборах на роботі.

Перший місяць після пересадки можна вважати "медовим": коли зійдуть усі скоринки (на 10-14 день) Ви помітите, як поступово підростає все пересаджене волосся. Однак потім настає період шокового випадання волосся, який триває до двох місяців. Це абсолютно фізіологічно та зустрічається у всіх, хто проходить трансплантацію.

На 3-4 місяці ви помітите, як виростає нове волосся. Спочатку вони будуть виглядати досить тонкими, проте, близько до 12 місяця після пересадки їх товщина побільшає і Ви зможете оцінити фінальний результат пересадки.

У перший день після пересадки вам знадобиться відпочинок після операції, на другу-третю добу ви зустрінетеся з лікарем, щоб він зняв пов'язку і провів перше миття голови. Далі ви зможете розпочати офісну роботу.

Якщо ваша робота пов'язана з важким фізичним навантаженням, активними рухами, перебуванням на сонці, носінням специфічних головних уборів, то бажано взяти двотижневу відпустку для повної реабілітації.

У перші дні після операції графти дуже чутливі до механічних пошкоджень, тому за шкірою голови буде потрібний особливий догляд: спати в положенні напівсидячи, використовувати спеціальну подушку під шию, мити голову особливим способом, використовувати тільки натуральні засоби домашнього догляду, не піддаватися дії сонячного світла перший місяць після операції утриматися від фізичних навантажень протягом двох тижнів.

Детальні рекомендації та набір для домашнього догляду лікар видасть вам одразу після операції.

Також, наші фахівці будуть завжди доступні для консультації по телефону або через месенджери.

Ні, не потрібно. З медикаментів після операції приймаються знеболювальні за потребою.

До міноксидилу можна повертатися через 2 тижні після процедури при умові відсутності подразнення на шкірі голови

Ні, не можна. З зони потилиці за одну процедуру безпечно забирати до 4000 графтів. Лікар організовує забір графтів таким чином, щоб густота волосся, що залишилася, в донорській зоні не "видавала" наявності в ній будь-якого втручання. Тому можливості донорської зони не можна вважати безмежними.

Більш того, занадто густі розрізи в рецепієнтній зоні мжуть призвести до некрозу тканин, а це може повпливати на те, що графти не приживуться.

Трансплантація — це перерозподіл волосся. Ми не можемо повернути густину, яка була, наприклад, у більш молодому віці. Відповідно, якщо робити зачіску довжиною 1-1,5 см, буде видно недостатню густину.

Найчастіше використовується потилиця, але якщо потрібен додатковий донорський ресурс, то графти можна отримувати з грудей і підборіддя.

Частина голови, яка є донорською (звідки забираються графти) голиться майже завжди. Для дівчат — якщо обсяг трансплантації невеликий, то можливе вибривання невеликого «віконця», яке вміло буде ховатися за хвостом або розпущеним волоссям.

Реципієнтну зону (місце, куди пересаджуємо) в деяких випадках можна не голити. Тонке сапфірове лезо дозволяє робити розрізи між наявним зростаючим волоссям, але технічно це дещо уповільнює процес пересадки, тому кількість графтів, які можливо пересадити без гоління реципієнтної зони завжди менша

Обговоріть саме ваш випадок із лікарем перед операцією.

Ні! Лікар організовує забір графтів таким чином, щоб густота волосся, що залишилася, в донорській зоні не "видавала" наявності в ній будь-якого втручання. Тому можливості донорської зони не можна вважати безмежними.

Процедура трансплантації — це тривалий процес. Операція може тривати від 6 до 10 годин, залежно кількості графтів. Якщо потрібне, можливе проведення у дві сесії.

Це елемент волосяної тканини голови з фолікулами волосся, що знаходяться в ньому. Один графт включає від 1 до 4 фолікулів. Графти вилучаються з донорської (гормон-незалежної) зони і потім імплантуються в область облисіння. Завдяки нечутливості до тестостерону, пересаджене волосся продовжуватиме свій ріст протягом усього життя пацієнта. Процедура проводиться під місцевою анестезією у стерильних умовах.

_MG_8779

Записатися на консультацію

Які лікарі виконують
Виленская Алла

Віленська Алла

Хірург

Докладніше про спеціаліста
Ціни

Перелік послуг

Тривалість процедури

Ціна

З голінням реципієнтної зони до 1000 графтів (вартість 1 графта)

-

40 грн.

З голінням реципієнтної зони від 1001 до 3500 графтів (вартість 1 графта)

-

30 грн.

Контакти

Телефон

+380965688008

Електронна адреса

[email protected]

адреса

вул. Воскресенська, 38Б, Дніпро

графік роботи

Понеділок-Неділя

з 09:00 до 20:00